İp güvenlik kamerası, kablosuz kamera, harddisk ve ip kamera fiyatları satış sitesi.

ip güvenlik kamerası   Kablosuz kamera  Harddisk  Cat6 kablo  Poe switch  ip kamera

Kapat

Ip Kamera Nedir Özellikleri Nelerdir


Ip Kamera Nedir Özellikleri Nelerdir

Ip kamera günümüzde oldukça fazla kullanılan dijital kamera sistemi olarak ifade edilmektedir. Ip kamera daha çok ev içi ortamları ya da bina dışının kontrol edilebilirliğini sağlamak ve anlık görüntülere ulaşmak amacıyla kullanılmaktadır.

 Ip kamera nedir?, ne işe yarar? Avantajları neler? Kurulumu nasıl yapılır? ıp kamera kaç metreden çeker? gibi sorular en çok merak edilenlerdir.

 

 Ip Kamera Nedir?

Ip Kamera Nedir Özellikleri Nelerdir

 Ip kamera, üzerindeki mercek yardımı ile fotoğraf makinesi görevini üstlenen ve internet ağ bağdaştırıcısının yardımı ile kablolu veya kablosuz internet yardımı ile görüntülerin ana makineye aktarılması yolu ile kullanılan dijital görüntüleme cihazı olarak tanımlanmaktadır. ıp kamera kaç metreden çeker? ıp kamera satın alınırken yanıtlanması gereken önemli sorular arasında yer almaktadır.

 


Ip Kamera Nedir Özellikleri Nelerdir

Ip Kamera Hangi Ortamlarda Kullanılmaktadır?

 Ip Kamera Nedir Özellikleri Nelerdir

 Ip kamera, özellikle ev veya ofis güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Ayrıca özellikle evde yalnız kalan evcil hayvanları kontrol etmek durumu hakkında bilgi almak hatta kamera sayesinde mama ve su ihtiyaçlarını belirlemek amacıyla kullanılmaktadır. Bina duvarına kolaylıkla montajı sağlanan ip kameraların anlık görüntüsü bilgisayar, telefon ve tablet üzerinden anlık olarak izlenebilmektedir.

 

 Ip Kamera Nasıl Çalışmaktadır?

 

 Ip kameraların çalışmasının ön koşulu kablolu veya kablosuz yani WİFİ internet ağ bağdaştırıcı olmasıdır. İp kamera kurulumu istenilen yere takılması sonucunda Bilgisayar yardımı ile öncelikle ip kameranın ağ bağdaştırıcısına tanımlanması sağlanmalıdır. Diğer taraftan İp kameraya ait yazılımın ana bilgisayara indirilmelidir. Ardından ıp kameranın yazılım programı yardımı ile bilgisayara tanıtılması sağlanmalıdır.

 

 Ip kamera yazılımının periyodik olarak güncellenmesi sayesinde görüntü netliği sağlanacak ve daha sağlıklı görüntüler elde edilecektir. Günlük ve sadece küçük alanlarda ıp kamera sistemi kullanılması halinde küçük ve compakt kameralar tercih edilmekte ve kablosuz ağa bağlanarak pratik bir uygulama sayesinde anlık görüntüler teknoloji cihazlarına aktarılmaktadır.

 Ip Kamera Nedir Özellikleri Nelerdir

 Daha büyük iç alan veya binanın çevresini geniş perspektifte kullanılacak kamera sistemleri profesyonel uzman personel yardımı ile kurulum ile sağlanmalıdır. Video ayarlarını çalıştırmak suretiyle zamanlayıcı ayarlanmasının ardından kamera kayıt işlemi belirtilen zaman dilimi aralığında çalışmaya başlayacaktır.

 

 İp Kamera Uzaklık Mesafesi

 

 Günümüzde ıp kamera sistemleri internet bağlantısı olmadan ıp tanımlaması sayesinde çevrimdışı da çalışabilmektedir. ıp kamera kaç metreden çeker? sorusuna yanıt olarak kablolu ve kablosuz ağ bağdaştırıcısına göre farklılık yaratmaktadır.

 

 ıp kamera kaç metreden çeker? kablosuz ağ bağdaştırıcısı olarak ortalama 500-600 m menzile kadar çekmektedir. Kablolu bağdaştırıcılar ise menzil daha kısadır. ortalama 50-100 m menzil olarak verilmektedir.

 

 IP Kamera Yasal Prosedür Süreci Nedir?

 

 Kişisel ve özel hayatı koruma kanunu çerçevesinde kamera kullanımı 3. kişilere bilgi verilmeden kullanılması yasalara aykırı bir durumdur. Ancak kullanılan alanda bulunan kişilerin yazılı izinleri olması halinde kullanımı söz konusu olabilmektedir. Bina dışına kamera kurumu yapılırken ıp kamera kaç metreden çeker? uzak

 mesafenin ayarlanması ve yakın olan bina veya balkonunun çekim alanına girmemesine dikkat edilmelidir.

 

 Kendi evi ve bahçesi ya da ev içerisinde sadece ev sahiplerinin yaşadığı ortamda kurulumu sağlanabilmektedir.

 Ip Kamera Kayıt Süreci

 Ip kameraların saklama alanları bilgisayar hafızası olmasıyla birlikte bulut sistemi üzerinden de kayıtların yüksek GB larda saklanması söz konusu olmaktadır. Bir IP kamerasının sorunsuz olarak ortalama en az 7 ile 30 gün arasında değişkenlik göstermektedir.

 

 Bina içi veya dışı Ip kameraları güvenlik kamerası statüsünde değerlendirilmektedir. Bu durum istenmeyen durumların yaşanması halinde savcılık veya kolluk kuvvetlerinin ihtiyaç duyması halinde delil olarak kullanılmaktadır. Bu bağlamda depolama sisteminin yüksek alanda olmasına özen gösterilmelidir.

 

Destek

7x24 Müşteri Hizmetleri

İade Garantisi

14 Gün koşulsuz iade

Güvenli Alışveriş

256 BIT RapidSSL

Takipte Kalın

Güvenlik Kamerası Toptan Satışı © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır